REBOS s.r.o., Bílenecké náměstí 6/4, 184 00, Dolní Chabry
+420 777 245 765

oprava fasády a balkonů vily Na Stráži, Praha 8 Libeň


Zajímavá vila, jedna ze souboru asi 6 domů, nacházející se na atraktivním místě pražské Libně, bez výrazných zásahů v průběhu let, měla fasádu již zašlou, místy poškozenou a podlahy na balkonech degradované.

Investor, se vztahem k domu a jeho historii, rozumně požadoval citlivou opravu s důrazem na kvalitní materiály a zachování původního vzhledu. Architekt takový záměr přijal a ve spolupráci s projektantem vznikl zajímavý projekt a povedená realizace.

Trhliny fasády byly seštity ocelovými sponami a sanační hmotou Betosan, fasády celoplošně přestěrkovány s výsíťíztužnou síťí a opatřeny silikonou probarvenou omítkou Baumit. Podlaha balkonů byla vybourána na nosnou betonovou konstrukci, poškození samována opět systémem Betosan. Spád balkonů byl netradičně, ovšem podle původního provedení, zachován podélný, tedy ke kratším stranám balkonu. Voda je odváděna nerezovými chrliči, hydroizolační vrstvu a zároveň lepící vrstvu tvoří hmota Sikabond T8, spárování dlažby je provedeno trvale pružným PU tmelem Sikaflex. Jako nášlapná vrstva je použita slinutá dlažba Taurus ve formátu 30x30 a 20x20cm.